w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 12Wszystkich: 96854

Beskid Śląsko-Morawski (Czechy): Radgoszcz

Aktualności » Beskid Śląsko-Morawski (Czechy): Radgoszcz

2017-12-27 19:58

Gminne Koło PTTK w Pawłowicach zaprasza na wycieczkę górską na Radgoszcz (1129 m n.p.m.) w Beskidzie Śląsko-Morawskim (Czechy)

Termin: 21 stycznia 2018r. (niedziela)

Wyjazd: godz. 7:00, Dworzec Autobusowy w Pawłowicach

Trasa: Trojanowice – Przełęcz Pustewny (2,4 km, 1018m n.p.m, 1h30min) – Radgoszcz (6,2km, 1129m, 2h40min) – Przełęcz Pindula (11km, 546m, 4h)

Opis: Wznoszący się pomiędzy przełęczami Pindula i Pustweny trójwierzchołkowy Radgoszcz jest dla Czechów górą symboliczną. W czasach przedchrześcijańskich znajdował się na niej pogański ośrodek kultowy, później stał się symbolem odrodzenia narodowego. Niezależnie jednak od swej historii jest to przepiękny rejon Beskidu Śląsko-Morawskiego. Czterokilometrowy grzbiet Radgoszcza charakteryzują szerokie hale, skarlałe świerki, płaty kosodrzewiny oraz rozległe panoramy. Przy dobrej widoczności możemy podziwiać nie tylko najwyższe wzniesienia Beskidu: Łysą Górę, Knehynie, Smrek, lecz również Góry Odrzańskie, Wesetyńskie, Jaworniki. Niewątpliwą atrakcją jest kilka urokliwych schronisk, które są jednocześnie perełkami architektury drewnianej w Republice Czeskiej. Mamenka, odbudowywany po pożarze Libusin czy Radegast to miejsca, które z pewnością odwiedzimy i skosztujemy specjałów czeskiej kuchni.

Czasy przejść mają charakter orientacyjny i nie uwzględniają postojów na trasie i w schroniskach. Trasa może ulec zmianie z odwołaniem włącznie ze względu na warunki lokalne i atmosferyczne. Wycieczka ma charakter zimowy i należy to uwzględnić w swoim wyposażeniu (buty, ochraniacze śnieżne, termos).

Zapewniamy:
- przejazd autokarem
- opiekę przewodnika
- ubezpieczenie

Koszt: 35 zł członkowie PTTK, 40 zł pozostali uczestnicy.
Zapisy: pod nr tel. 534 591 356 lub e-mail: pttk@pawlowice.pl.
Płatności za wycieczkę można dokonać przelewem na nasze konto.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com