w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 13Wszystkich: 96855

Beskid Żywiecki - Romanka - Rysianka

Aktualności » Beskid Żywiecki - Romanka - Rysianka

2018-11-04 17:12

Termin: 18 listopada 2018r (niedziela).

Wyjazd : Dworzec autobusowy w Pawłowicach , godz. 7:00

 

Trasa: Żabnica Skałka (598 m n.p.m.) - Słowianka (830m n.p.m; 2,8mk; 1h10min) - Romanka (1366 m n.p.m.; 6,7km; 2h50min)- Schronisko PTTK na Hali Rysianka (1271 m n.p.m.; 10km; 3h45min ) - Żabnica Skałka (16km; 5h45min).

 

Czasy mają charakter orientacyjny i nie uwzględniają postojów na trasie oraz w schronisku.

 

Ostatnia w tym roku wycieczka górska w urokliwe zakątki Beskidu Żywieckiego. Naszą wędrówkę rozpoczniemy w Żabnicy Skałce. Pierwszy odcinek to podejście czarnym szlakiem do przysiółka Słowianka oraz stanicy turystycznej o tej samej nazwie. Trudności pojawią się na kolejnym odcinku ze Słowianki na Romankę. To zdecydowanie najstromszy odcinek tej wycieczki. Trudy podejścia wynagrodzą wspaniałe widoki na Kotlinę Żywiecką oraz Beskid Śląski z Baranią Górą i Skrzycznym na czele. Sam wierzchołek Romanki i jego zbocza to rezerwat przyrody chroniący stary, ponad 200-letni drzewostan oraz występującą tu zwierzynę. Stąd już niewiele pozostanie do Hali Rysianka i schroniska,  gdzie zaplanowana jest dłuższa przerwa na posiłek. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy najwyższe wzniesienia Beskidów - Pilsko i Babią Górę, a kto wie może nawet Tatry. Na zakończenie udamy się zielonym szlakiem do Żabnicy, gdzie oczekiwać będzie autokar.

 

Należy pamiętać, że warunki na szlaku mogą być już zimowe. Koniecznie uwzględnij to w swoim wyposażeniu. Koniecznie zabierz m.in.: termos z czymś ciepłym, czapkę, rękawice, ochraniacze (stuptuty). Trasa wycieczki może ulec zmianie z odwołaniem włącznie ze względu na warunki atmosferyczne i inne nieprzewidziane okoliczności .

  • Dodaj link do:
  • facebook.com