w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 15Wszystkich: 96743

Bielsko-Biała – Szyndzielnia – Klimczok - Szczyrk

Aktualności » Bielsko-Biała – Szyndzielnia – Klimczok - Szczyrk

2018-01-22 19:10

Gminne Koło PTTK w Pawłowicach zaprasza na pieszą wycieczkę górską: Bielsko-Biała – Szyndzielnia – Klimczok - Szczyrk w Beskidzie Śląskim

Termin: 11 luty 2018r. (niedziela)

Wyjazd: godz. 8:00, Dworzec Autobusowy w Pawłowicach

Trasa: Bielsko-Biała Wapienica (422m n.p.m.) – Szyndzielnia(1022m; 3,2km; 1h50min) – Klimczok (1117m; 5,7km; 2h30min) – Szczyrk (515m; 11,6km; 4h)

Opis: Zarówno Szyndzielnia, jak i Klimczok to tłumnie odwiedzane miejsca przez mieszkańców Bielska i okolic. Atrakcyjności przysparza działająca od lat 50-tych kolej linowa na Szyndzielnię, dwa schroniska górskie i przepiękne panoramy roztaczające się z Szyndzielni i Klimczoka. Ze względu na sporą wysokość i specyficzny mikroklimat należy nastawić się na prawdziwie zimowe warunki. Trudności jakie czekają na turystów można określić umiarkowanymi. Najbardziej męczące będzie początkowe zdobywanie wysokości, ale trudy tego będą rekompensowały odsłaniające się widoki na Bielsko-Białą i pogórze. Dwa schroniska na trasie umożliwiają odpoczynek i coś ciepłego dla strudzonych turystów.Na koniec znajdzie się również cos dla ducha. W Szczyrku odwiedzimy Sanktuarium Maryjne na Górce, aby następnie zejść do centrum Szczyrku.

UWAGA:
Czasy przejść mają charakter orientacyjny i nie uwzględniają postojów na trasie i w schroniskach. Trasa może ulec zmianie z odwołaniem włącznie ze względu na warunki lokalne i atmosferyczne. Wycieczka ma charakter zimowy i należy to uwzględnić w swoim wyposażeniu (buty, ochraniacze śnieżne, termos).

Zapewniamy:
· przejazd autokarem
· opiekę przewodnika
· ubezpieczenie

Koszt: 25 zł członkowie PTTK, 30 zł pozostali uczestnicy.

Zapisy: pod nr tel. 534 591 356 ,   e-mail: pttk@pawlowice.pl lub osobiście w 2 i 4 środę miesiąca w Gminne j Bibliotece Publicznej w Pawłowicach w godz. 16:00-17:00.

Płatności za wycieczkę można dokonać przelewem na nasze konto.

Zadanie publiczne jest dotowane z budżetu Gminy Pawłowice.

Zarząd Koła PTTK w Pawłowicach.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com