w sierpniu ...

Racibórz – browar, zamek, rynek, arboretum. Rezerwat Łężczok
18.08.2018

we wrześniu ...

Sudety. Rudawy Janowickie.
1-2.09.2018

Jesienny Rajd Rowerowy
23.09.2018

Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 5Wszystkich: 67694

Filipka - Stożek

Aktualności » Filipka - Stożek

2015-02-23 22:48

     W niedzielę, 22 lutego odbyła się kolejna wycieczka górska, zorganizowana przez Gminne Koło PTTK w Pawłowicach. Celem wyjazdu był doskonale znany wielu mieszkańcom Pawłowic Stożek, ale trasa wiodąca na szczyt już do typowych nie należała. Naszą pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy w położonej na Zaolziu Bystrzycy. Początkowo strome podejście wszystkim dało się we znaki, ale przepiękne widoki z rozległych polan na szczycie o nazwie Łąka były zdecydowanie warte wysiłku.
     Wędrując na Stożek mieliśmy okazję odpocząć w czeskim schronisku na Filipce i tutaj spotkała nas niemiła niespodzianka… niestety było tylu turystów, że o pobycie w środku nie było mowy. Szczęśliwie dla nas pogoda była wyśmienita, więc bez oporów skorzystaliśmy z odpoczynku na świeżym powietrzu. Wypoczęci i najedzeni udaliśmy się w kierunku Wielkiego Stożka. Tym razem bez najmniejszych kłopotów każdy znalazł miejsce w schroniskowej jadalni, a przez okna mógł podziwiać beskidzkie szczyty, po Babią Górę włącznie. Ostatni etap był przejściem w kierunku Wielkiego Soszowa i powrót ponownie na czeską stronę do miejscowości Nydek, gdzie oczekiwał autokar.

Podsumowując, wspólnie pokonaliśmy około 13 km, a szczególne gratulacje należą się dzieciom, które nie dość , że bez grymaszenia to z uśmiechem na ustach pokonały całą trasę.

Zapraszamy na kolejne wyjazdy z PTTK.

 

 Zarząd Gminnego Koła PTTK w Pawłowicach 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com