Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 3Wszystkich: 75794

Góry Sowie

Aktualności » Góry Sowie

2014-09-03 00:15

     Na zakończenie wakacji grupa 54 mieszkańców gminy udała się w Góry Sowie. Pasmo to jest częścią Sudetów Środkowych, położone w pobliżu takich miejscowości jak: Dzierżoniów, Świdnica, czy Wałbrzych. Najwyższy szczyt, Wielką Sowę 1015m n.p.m. zdobyliśmy już pierwszego dnia. Każdy mógł stanąć na kamiennej wieży widokowej górującej nad koroną drzew i podziwiać rozległe panoramy, które przy dobrej widoczności kończą się aż na Śnieżce i Wrocławiu.
     Drugi dzień poświęciliśmy wojennym tajemnicom Gór Sowich. Podziemny kompleks „Olbrzym”, zamek Książ i jego podziemia oraz legendy, opowieści i przypuszczenia o przeznaczeniu tych obiektów na długo utkwią w naszych głowach. W niedzielne popołudnie odwiedziliśmy Świdnicę. Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobił Kościół Pokoju. Z zewnątrz niepozorna budowla, która oszałamia niespotykanym jak na ewangelickie kościoły barokowym wystrojem. Po tak spędzonych dwóch dniach na Dolnym Śląsku wyruszyliśmy w drogę powrotną.

     Nie pozostaje już nic innego jak zaprosić wszystkich chętnych na kolejne wyjazdy z Gminnym Kołem PTTK w Pawłowicach. Najbliższym wydarzeniem jest Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 14 września 2014r. szczegóły na www.pttk.pawlowice.pl .

 

Zadanie publiczne jest dotowane z budżetu Gminy Pawłowice.

 

 

Zarząd Gminnego Koła PTTK w Pawłowicach.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com