w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 13Wszystkich: 96855

Masyw Keprnika

Aktualności » Masyw Keprnika

2017-10-03 12:27

Termin: 15 października 2017r (niedziela)
Wyjazd: godz. 6:00 Dworzec autobusowy w Pawłowicach

Opis: Masyw Keprnika (Keprnická hornatina) to jedno z pasm Wysokiego Jesennika znajdującego się całkowicie w Czechach, a należącego do Sudetów Wschodnich. Pasmo to znajduje się na pograniczu Śląska i Moraw. Pasmo graniczy od północy z Górami Złotymi, od południa z masywem Pradziada, a od wschodu z Górami Opawskimi. Trasa wiedzie głównym grzbietem pasma i prowadzi na najwyższy szczyt masywu – Keprnik. Ciekawostą jest obecnośc głównego wododziału między zlewiskami Morza Bałtyckiego i Czarnego. W masywie Keprnika znajduje się tylko jedno schronisko – Chata Jerzego pod Serakiem, które oczywiście odwiedzimy. Przy dobrej pogodzie z całego grzbietu rozciągają się rozległe panoramy na okoliczne pasma górskie Sudetów Wschodnich charakterystycznym Pradziadem na czele. Przy dobrej pogodzie trasa jest łatwa i przyjemna, a wymarsz z Cerwonohorskiej Przełeczy niweluje długie i uciążliwe podejście.

Trasa: – Cervonohorske sedlo (1031m n.p.m) – Keprnik (7,3 km; 1423 m n.p.m.) – Serak ( 9,1km, 1351m n.p.m.) – Obri scaly (10,3km; 1100m n.p.m) – Horni Lipowa (16km, 537 m n.p.m.)

Punkty do GOT:
Cervonohorske sedlo – Keprnik – Serak – Horni Lipowa  16km, podejść: 600m – 22 pkt

Podane czasy przejść mają charakter orientacyjny i nie .uwzględniają postojów na trasie i w schronisku. Trasa wycieczki może ulec zmianie,  z odwołaniem włącznie,  ze względu na warunki lokalne i inne nieprzewidywalne zdarzenia. Do obowiązkowego wyposażenia należy: wygodne, trekkingowi obuwie, strój chroniący od deszczu, picie i jedzenie na drogę, dowód osobisty lub paszport.

Zapewniamy:
* przejazd autokarem,
* ubezpieczenie NNW i KL,
* opiekę przewodnika górskiego.

Zarząd Koła PTTK w Pawłowicach

  • Dodaj link do:
  • facebook.com