w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 0Wszystkich: 96728

Na zakończenie wakacji - Śnieżnik

Aktualności » Na zakończenie wakacji - Śnieżnik

2015-09-01 16:43

     W miniony weekend, pawłowiccy turyści gościli w Kotlinie Kłodzkiej i górującym nad nią Masywie Śnieżnika (1425m n.p.m.). Była to kolejna wycieczka zorganizowana przez Gminne Koło PTTK w Pawłowicach. Grupa 47 piechurów wyruszyła z Jodłowa koło Międzylesia w kierunku Trójmorskiego Wierchu. To tutaj spotykają się zlewnie trzech mórz: Bałtyckiego, Czarnego i Północnego, a z wieży widokowej na jego szczycie rozpościera się wspaniała panorama na okoliczne pasma górskie. W dalszej części trasa wiodła przez Mały Śnieżnik, Halę pod Śnieżnikiem na sam wierzchołek najwyższej góry Sudetów Wschodnich, czyli Śnieżnik. Na zakończenie pierwszego dnia pozostało 30-minutowe zejście do schroniska, gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek i piękny zachód słońca, a po zmroku ognisko.
     W niedzielę spod schroniska udaliśmy się przez Czarną Górę do Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na Iglicznej. Był czas na zwiedzanie, pamiątkowe zdjęcia i podziwianie rozległych panoram. Schodząc do Międzygórza, ku uciesze najmłodszych, odwiedziliśmy Ogród Bajek i Wodospad Wilczki. Podsumowując, w ciągu dwóch dni przewędrowaliśmy 30 km, pokonaliśmy 1500 m przewyższenia, a litrów spożytych płynów, przy panującej na zewnątrz temperaturze, nie sposób policzyć.

 

Zapraszamy na kolejne wyjazdy z pawłowickim Kołem PTTK. Szczegóły na www.pttk.pawlowice.pl oraz podczas dyżurów w Gminnej Bibliotece Publicznej w 2 i 4 środę miesiąca w godzinach od 16-17.

 

Zarząd Gminnego Koła PTTK w Pawłowicach

 

Zadanie publiczne dotowane z budżetu Gminy Pawłowice.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com