w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 0Wszystkich: 96728

Ondrzejniki

Aktualności » Ondrzejniki

2018-05-15 16:15

Gminne Koło PTTK w Pawłowicach zaprasza na: Pieszą wycieczkę górską w pasmo Ondrzejników w Beskidzie Śląsko-Morawskim (Czechy).

Termin: 08 lipca 2018r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 7:00, Dworzec Autobusowy w Pawłowicach
Trasa: -  Frydland nad Ostrawicą (360 m n. p. m.) – schronisko „Solarka” (708 m n.p.m., 1h30min) - Skałka (964 m n.p.m., 2h45min) - Kuńczyce pod Ondrzejnikiem (460m n.p.m., 3h40min)

Opis: Wyspowy, izolowany masyw znany jest ze wspaniałych panoram na szczyty Beskudu Śląsko – Morawskiego z Łysą Górą, Kniehynią i  Smrekiem na czele.  Zaproponowana trasa prowadzi przez cały masyw Ondrzejników . W trakcie wędrówki odwiedzimy dwa najbardziej charakterystyczne szczyty: Skałkę i Solarkę, wysłuchamy historii o „dobrym” zbójniku Ondraszku, czy narciarskich tradycjach w Beskidzie Śląsko – Morawskim.  Nie zabraknie również czasu na kosztowanie specjałów czeskiej kuchni w schronisku pod Solarką.

Czasy przejść mają charakter orientacyjny i nie uwzględniają postojów na trasie i w schroniskach. Trasa może ulec zmianie z odwołaniem włącznie ze względu na warunki lokalne i atmosferyczne. Pamiętaj o paszporcie lub dowodzie osobistym – jedziemy do Czech!!!

Zapewniamy:
· przejazd autokarem
· opiekę przewodnika
· ubezpieczenie

Koszt: 30 zł członkowie PTTK, 35 zł pozostali uczestnicy.
Zapisy: pod nr tel. 534 591 356 lub e-mail: pttk@pawlowice.pl.
Płatności za wycieczkę można dokonać przelewem na nasze konto.


Zadanie publiczne jest dotowane z budżetu Gminy Pawłowice

Zarząd Koła PTTK w Pawłowicach

  • Dodaj link do:
  • facebook.com