w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 11Wszystkich: 96853

Rysianka

Aktualności » Rysianka

2016-01-20 06:48

     W niedziele odbyła się pierwsza w 2016 r. wycieczka, zorganizowana przez Gminne Koło PTTK w Pawłowicach. Cel jaki postawili organizatorzy to zimowe zdobycie Rysianki (1324m n.p.m.). Ku uciesze wszystkich zima pokazała prawdziwe swoje oblicze. W niedzielny poranek pogoda w Beskidzie Żywieckim była wymarzona. Temperatura oscylowała w okolicach -14 stopni, błękitne niebo, wspaniałe słońce i rozległe panoramy tylko zachęcały do górskich wędrówek. Trasa, jak na zimową wycieczkę przystało, nie była zbyt długa, ale bajkowa sceneria i dość spore ilości śniegu wszystkim sprawiły mnóstwo radości.
     Po około 2 godzinach marszu, 42 uczestników osiągnęło cel – schronisko PTTK na Hali Rysiance, gdzie był czas na dłuższy odpoczynek. Drugim etapem wycieczki było zejście do Żabnicy, gdzie czekał autokar.

      Zapraszamy na kolejne zimowe wyjazdy z pawłowickim Kołem, najbliższy już 7 lutego 2016 r. na Karkoszczonkę, Ktotarz i Grabową. Będzie to miły zimowy spacer wokół Brennej. Szczegóły i zapisy podczas dyżurów Gminnego Koła PTTK w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowicach w 2 i 4 środę miesiąca w godzinach od 16.00 do 17.00 oraz na www.pttk.pawlowice.pl

 

 

Zarząd Gminne Koła PTTK w Pawłowicach

  • Dodaj link do:
  • facebook.com