w marcu ...

Beskid Śląski. Wisła – Trzy Kopce – Orłowa - Równica - Ustroń

11.03.2018

Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 2Wszystkich: 60384

Wielki Rozsutec

Aktualności » Wielki Rozsutec

2014-07-14 00:11
  • Wielki Rozsutec
    Wielki Rozsutec

     W niedzielę, 6 lipca miała miejsce kolejna wycieczka zorganizowana przez Gminne Koło PTTK w Pawłowicach. Celem wyjazdu było położone na Słowacji pasmo Małej Fatry, a dokładnie Wielki Rozsutec (1609 m n.p.m), jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów Słowacji. Grupa 54 turystów rozpoczęła pieszą wędrówkę w miejscowości Stefanowa.
     Pierwszy etap wiódł urokliwym wąwozem Hornych Dierów. Zdobywając kolejne metry uczestnicy wspinali się po drabinkach, schodach i klamrach, dzięki którym przejście w ogóle jest możliwe. Osiągając Przełęcz Międzyrozsutcami przyszedł czas na krótki odpoczynek przed najbardziej eksponowanym odcinkiem, przebiegającym granią Wielkiego Rozsutca. Po kolejnej godzinie wymagającego podejścia cała grupa osiągnęła założony cel i stanęła na szczycie. Trudy wędrówki zrekompensowały rozległe panoramy na okoliczne grzbiety górskie, a niektórzy z niedowierzaniem spoglądali na trasę, jaką sami pokonali. Na zakończenie wszystkich czekała jeszcze dwugodzinna wędrówka w dół zbocza, która wcale nie była przyjemniejsza od męczącego podejścia.
     Około 17-stej wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną.

Już teraz zapraszamy na kolejnej wyjazdy z PTTK Pawłowice, szczegóły na www.pttk.pawlowice.pl lub podczas dyżurów w Gminnym Ośrodku Kultury w 2 i 4 środę miesiąca w godzinach od 16:00 do 17:00.

 

Zadanie publiczne jest dotowane z budżetu Gminy Pawłowice

 

Zarząd Gminnego Koła PTTK w Pawłowicach

  • Dodaj link do:
  • facebook.com