w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 0Wszystkich: 96728

Zajęcia w szkole

Aktualności » Zajęcia w szkole

2016-02-15 01:55

     W ubiegłym tygodniu, dzięki zaproszeniu Pani Beaty Czajkowskiej-Welchar, opiekunki kółka turystycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Pawłowicach, mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach, prowadzonych dla dzieci w pierwszej klasie. 
     Podczas lekcji najmłodsi uczniowie Szkoły dowiedzieli się m.in. co to jest i czym zajmuje się Gminne Koło PTTK w Pawłowicach, co to jest Górska Odznaka Turystyczna i jak czyta się mapę. Ponadto dzieci obejrzały zdjęcia z naszych wypraw i przekonały się, że turystyka to nie tylko rajdy górskie, ale także wycieczki rowerowe, kajakowe i zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce i poza granicami naszego kraju, w których udział brać mogą wszyscy, bez względu na wiek.
Jednak chyba największą frajdę pierwszoklasistom sprawił plecak pełen sprzętu turystycznego. Dzieci mogły zobaczyć i przede wszystkim dotknąć czekana, liny, przyrządu zjazdowego, a także przymierzyć uprząż, kask wspinaczkowy, a nawet raki.
Na zakończenie, uczestnicy zajęć, w pełnym ekwipunku i z uśmiechami na twarzy pozowali do zdjęć z naszą PTTK-owską flagą
Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia zachęcą dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu i poznawania świata.


Zarząd Koła PTTK w Pawłowicach.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com